
Model LTC-DOGE Hashcard from Jingle Miner mining scrypt algorithm with a maximum hashrate of 600 MH/s for a power consumption of 160W.
| Daily | Monthly | Yearly | |
|---|---|---|---|
| Income | $ 0.26 | $ 7.96 | $ 95.56 |
| Electricity | $ 0.15 | $ 4.68 | $ 56.10 |
| Profit | $ 0.11 | $ 3.29 | $ 39.46 |
| Algorithm | Hashrate | Consumption | Efficiency | Profitability |
|---|---|---|---|---|
| Scrypt | 600 MH/s±10% | 160W±10% | 266.67j/GH | $ 0.11 |
| Manufacturer | Jingle Miner |
| Model | LTC-DOGE Hashcard |
| Release | Dec 2025 |
| Size | 285 x 50 x 134mm |
| Weight | 1780g |
| Noise level | 40db |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 160W |
| Voltage | 12V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 40 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |